Kiemelt hírek

Kiüresedtek az orbáni propaganda jelszavai

Az új Orbán katasztrófa az országnak, de ami az öreg Orbánnak félelmetes, az a remény. Mert Magyar eltűnhet, a tömeges vágy és remény itt marad, hogy utálják őket. Még nem készek a lázadásra, de ha néhány hamis messiás megbukik, és ha már nem marad más, eljuthatnak a lázadásig. Ennek szele csapta meg Orbánt. Emellett Orbánt elérte a diktátorok magánya. Nem bízik senkiben. Még a hűségesek is csak idegesítőek inkább. Darálják a szokásost, de Szijjártó is csak idegesítő: minek mászkál, mit rohangál Dominikában? Üresben pörögnek kerekek, nem halad a kocsi. Európa elfoglalása várat magára, nincs a levegőben az Orbán iránti olthatatlan vágy Európában. Ijesztő neki az, hogy mennyien szeretnének megszabadulni tőle, s milyen erős az utálat, amit az efféle enervált kampány csak erősít. Orbán elhitte, hogy szereti őt az ő népe, és kiderült, hogy nem, hanem utálja. Legalábbis egy jelentős része. Nem Magyar az ijesztő, hanem a vágy, ami belőle messiást csinál, amit belelátnak. Magyarral elbánnak, de ezzel nem.

A Momentum sem érti a „Magyar-jelenséget”, súlyos identitásválság jelei mutatkoznak

A Momentum is megtartotta a kampányindítóját, amelyen nyíltan beszéltek az ellenzéki oldalt megosztó, de  Fideszt nem befolyásoló, ám az ellenzéki pártoktól szavazókat szerző Magyar-párt...

Magyar populizmusának ünneplése maga a vég

A 444.hu elképesztő hazugságokkal igyekszik alátámasztani saját prostitúcióját. Az általuk hozott példák hamisak, s az ellenkezőjéről tanúskodnak. Magyar populista kommunikációját pozitívan értékelik, egy sorba állítva olyan szörnyetegekkel, mint Trump, Milei és Duerte, ez utóbbi a legjobb példa a populizmus következményeire. Duterte egyszerű tömeggyilkos, aki ellen a hágai Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) is eljárást indított. Még a többi is lehet az. A 444.hu írása pozitívan értékeli őket, hogy ezek a nárcisztikus pszichopata populisták a közvélemény figyelmét képesek magukra irányítani, a nyilvánosságot uralni, és a médiát a maguk érdekében felhasználni. De nem úgy, ahogy a 444.hu teszi és propagálja, hogy a sajtófelületüket a populisták szolgálatába állítják, mert az hoz olvasót, előfizetőt, kattintást és pénzt. A mainstream amerikai sajtó nem szolgálja ki Trumpot, mint ahogy ők Magyart.

A Szuverenitásvédelmi Hivatal az ÁVH nyomdokain

Eddig sem volt kérdéses, hogy mi lesz a feladata a Szuverenitásvédelmi Hivatalnak, ami most már nem feltételezés, hanem hétköznapi valóság. Az ÁVH utódszervezete, amely...

Formálódik az ellenzéki KESMA propagandasajtó

Mintha Gagarin érkezett volna meg a faluba. "Csütörtökön Sarkadon folytatta országjárását Magyar Péter, reggel a Békés megyei Sarkadon, az Éden Büfénél várta 40-50 helybéli a politikust." Magyarnak egy hete van pártja, a kellő tisztelettel előadott "politikus" jelzőnek szerepe van, gondosan helyezték el oda, ahova kell. Majd így folytatódik: "Magyar a dobozi temetőből érkezett, elmondása szerint a dédapja nyugszik ott. Érkezéskor kezet fogott az érdeklődőkkel, sokan kértek tőle közös képet. (...) Beszéde után bement az Éden Büfébe, és megevett egy lángost, rajongói közben Magyar egyesületének festett furgonjával fotózkodtak." Idilli kép a Vezérről. De kitett magáért a 444 kétfős kommandója is: "Az a jóképű fiú? Az az asszonyverő senki? Ahogy hallottam, ez volt a reakciók két véglete az egyik helyi nyugdíjasklubban a hírre, hogy Magyar a városba jön. Olyat senki sem kérdezett, hogy ki az a Magyar Péter. Ahogyan később a városban jártunkkor sem." Mindenki ismeri, majdnem mindenki szereti.

Miért castingolva keresett Magyar EP-jelölteket?

A Fidesz parancsuralmi rendszerében szolgált jelölteknek ismerős lesz Magyar stílusa, és tudják is, mi a dolguk: az engedelmesség és a hallgatás. Azonban arra való tekintettel, hogy Magyar Varga Judittal sok éven át volt Brüsszelben, rossz gondolatunk is támadt. Még az is lehet, hogy az egész jelölési cirkusz egy nagy bullshit, mert ha lesz egy helyük, azt a listán szereplő valamelyik volt fideszes brüsszeli hivatalnok kapja, akit Magyar ismer Brüsszelből, s az előre kiválasztott személy már ott lapul a tíz ember között. Ez lenne az igazi átverés, de az egyetlen Magyarra jellemző és hozzá méltó húzás.

Nem Magyar Péter az „atombomba”, hanem a Vidéki Prókátor

Világossá teszi, hogy az ellenzék képtelensége és tehetetlensége a rendszerből fakad, és a hitelességét a rendszerben való szerepvállalása és a rendszerbe való beolvadása okozza. A rendszeren belül elkerülhetetlen a felmorzsolódás. Ezért nem ellenzéket kell váltani (azt is lehet, de önmagában nem old meg semmit), hanem stratégiát. Ki kell lépni a rendszerből. A Vidéki Prókátor kikezdhetetlen logikával, mindenki számára érthetően bizonyítja be, hogy a rendszeren belüli politizálás szükségképpen idevezet. Majd tízéves késéssel eljut végre az Amerikai Népszava javaslatához, hogy elvszerűnek kell lenni, feltételeket kell támasztani és passzív ellenállással, bojkottal, a rendszert kétvállra lehet fektetni. Hitelessé kell válni. A Vidéki Prókátor javaslata annyiban különbözik az Amerikai Népszava és Hadházy Ákos javaslatától, hogy a Vidéki Prókátor a demokratikus feltételeket egy ellenállási nyilatkozat formájában csupán a választásokon elnyert mandátumok elfogadásának és a parlamentbe vonulás feltételeként írja le, míg mi ezt már a parlamenti választásokra is kiterjesztenénk.

Magyar már kirobbantotta az ellenzéken belüli sajtóháborút, elindult a hajsza

Az Amerikai Népszavát nem vádolhatják elfogultsággal, mert mi 2013-ban megírtuk, hogy ez a tehetetlen vergődés lesz, ha részt vesz az ellenzék a csaló választásokon és bemegy a díszletparlamentbe, ahova most éppen Magyar is készül. Mi nem cinikus és gúnyos cikkeket írtunk, hanem elemzéseket, hogy ennek mi lesz a következménye. De most, amikor ezt az ellenzéket, amelyet mi tíz éve nevezünk kollaboránsnak, fideszes gyűlölettel gyalázza egy potenciális másik fasiszta, és ellenük uszít, akkor mi megvédjük őket, mert amikor gyurcsányoznak, nemcsak Gyurcsányt és néhány politikusát gyalázzák, hanem a magyar demokratikus ellenzék legnagyobb közösségét, magyar embereket. Magyar Péter egy mocsok fideszes volt világ életében, és láthatóan az is maradt, amikor ezek az emberek már demokraták voltak, a hazájukért aggódtak, szenvedtek ezektől az aljas és mocskos emberektől, mint amilyen Magyar Péter, aki az ellenzéket is becsapta, mert semmit nem hozott ki, amit ígért, ti pedig mögé álltok, felépítitek, és támogatjátok.

Ha Magyar Péternek Orbán „demokratikus hős”, akkor nem lépett ki a NER-ből

Orbán soha nem volt demokrata, ezt bizonyítja, hogy a Fidesz akkor sem volt demokratikus párt, amikor még liberális korszakát élte, aminek hamar vége lett. Orbán pályája egyenes úton vezetett a fasiszta diktatúrához. A fiatal Orbánban benne volt a mai fasiszta vezér. Ahogy Magyar Péterben is benne van, ő egy Orbán Viktor akar lenni. Ez nem befolyásolja a baloldali, liberális ellenzéknek azt a részét, amely pótolja Magyar Péter jobboldali híveinek hiányát, s amely a vágóhídra megy Magyar vezetésével, abban bízva, hogy diktátort cserél. Mert Magyar a "csalódott" liberális baloldali ellenzék nélkül egy futbllcsapatot nem tudna kiállítani, ahogy nincs tíz európai parlamenti képviselőjelöltje sem. A százezer tüntető nem neki köszönhető, hanem annak, hogy az ellenzék nem képes szembenézni saját magával.

Fasiszta jellege miatt állították le Orbán gyűlését

Orbán mindig keres valamilyen alkalmas szerveződést, amelynek bőrébe bújhat, így az amerikai CPAC-ot, Európában most a transzatlanti NATCON-t, ezeket informálisan átveszi, kisajátítja és saját tartalommal tölti meg, magyar (köz)pénzt állít mögé és a szolgálatába állítja őket. Ezzel a technikával alakítja át a létező szervezeteket és leplezi el a valódi célt. Brüsszel jó döntést hozott, de nem azért szakította félbe a konferenciát, amelynek alig akartak magáncégek is helyszínt biztosítani, mert érzékelik, hogy ez a szuverenitásuk és a szabadságuk ellen irányuló fasiszta támadás, olyan szélsőjobboldali gyűlés, amelynek az a célja, hogy Európában a szélsőjobboldalt és az új típusú fasizmust hatalomra juttassa. Az igazság az, amit mondtak, hogy várható volt az antifasiszta ellentüntetők támadása, ami ezeket a NATCON gyűléseket kíséri rendszeresen a demokratikus világban. Valóban a zavargások elkerülése miatt oszlatták fel a provokatív, emberi jogokat sértő és gyalázó, szellemiségében náci és fasiszta gyűlést a rendőrök. Nem a szólásszabadságot sértették.
25,000KövetőKövessen minket!
1,000KövetőCsatlakozzon!
340KövetőIratkozzon fel!

Legutóbbi bejegyzések