Kiemelt hírek
Orbán beszél Magyar Péterből és vastaps fogadja
De a legszörnyűbb mondatok ezután hangoztak el: "Nincs ilyen, hogy egységes Európa. Az európai történelem nem erre predesztinálja ezeket az országokat." Ezt mondta Magyar, a II. világháború és az európai uniós projekt sikere után, amely megteremtette a tartós béke alapjait Európában. De van egységes Európa, csak Magyarország nem tartozik hozzá.
Az európai egység éppen itt mutatkozik meg, hogy nem szünteti meg a tagállamok nemzeti önállóságát, mégis egy egységes Európa részei. Az egységes Európa tagadása, méghozzá a történelemre hivatkozva, megnyitja az utat újra az európai háborúk és katonai konfliktusok előtt. Ez az Európai Unió, az európaiság és Európa populista, szélsőjobboldali tagadása.
Magyar aztán újra mondott egy borzalmat a jogállamiságról: "a belgák, a hollandok és a franciák azért beszélnek annyit a magyar jogállamiságról, hogy a sajátjukról ne kelljen". Ez megint Orbán és Varga Judit szövege. Magyar az európai országokat hasonlítja a NER-hez, demokratikus jogállamok problémáit azonosítja egy önkényuralmi rendszerrel.
Ha Magyar nem fog össze az ellenzéki pártokkal, 2026-ban elveszíti a parlamenti választást
Mindenkinek joga van pártot alapítani, működtetni, választáson indulni, ahogy Magyarnak is joga van ehhez. Mindenkinek joga van arra, hogy a világnézetét és a politikai identitását szabadon megválassza és képviselje, s arra a pártra szavazzon, amelyikre akar. Magyarnak az a stratégiája, hogy minden ellenzéki párt szűnjön meg, lépjen vissza, elfogadhatatlan.
Magyar azzal a vízióval kampányol, hogy leváltja a többi ellenzéki pártot. Ezt vajon hogyan képzeli el: a 2026-as választás előtt vagy a 2026-os választáson? Hogyan képzeli, hogy a helyükbe lép, ha azok nem szűnnek meg, nem számolják fel önként magukat, nem lépnek vissza önként a javára, s a támogatóik jelentős része továbbra is rájuk akar szavazni?
Ebben az esetben az ellenzéki szavazatok megoszlanak, méghozzá a felmérések, a jelenlegi állás szerint nagyjából fele-fele arányban. Magyar szempontjából romolhat vagy javulhat ez a helyzet, de abban biztos lehet, hogy egyetlen korábbi ellenzéki párt sem fog visszalépni a felszólítása és fenyegetései hatására, s ezek a pártok nem fognak kiürülni sem.
Populista politika eszközei lettek a gyerekek
Magyar behozta az ellenzékbe a fideszes és szélsőjobboldali populizmust. Az ellenzékben a messiásvárók érzelmi szükségleteit kielégíti, győztesnek érezhetik magukat ők is győzelem nélkül. Átérezhetik a fideszes agymosás ellenzéki változatát, lemondhatnak a gondolkodás és az értelem luxusáról és kábítószeresként függhetnek Magyar hazugságdózisain.
A nácizmus eszköztárával még nem építettek demokráciát, az értelem kikapcsolásával még nem született semmi jó, és ha nem állnak melléjük gondolkodó emberek, ahogy soha nem fognak, akkor Magyarnak még egy demokratikus választás megnyeréséhez elég többsége sem lenne. Ami a jobbik eset, mert Orbán diktatúrája jobb, mint Magyar diktatúrája lenne.
Ennek bizonyítéka a gyermekvédelminek nevezett tüntetés szónoklata, amiből hiányzott minden emberi együttérzés, amiből a kőkemény akarnokság, gátlástalanság sugárzott, a gyerekek iránti legkisebb valódi aggodalom nélkül. A gyerekeket megint politikai eszközzé tették, ügyüket politikai eszközzé silányították.
Zengő érc és pengő cimbalom, ennél még a gonosz Orbánban is több emberi érzés van. Ez a hang nem a jó pásztor hangja. A jó pásztor hangját hallják és megismerik a juhok. Mi is juhok vagyunk, és ezt a hangot nem ismerjük, ez nem a mi nyájunk hangja. Ez nem az a hang, amit mi követünk. Ez a báránybőrbe bújt farkas hangja.
Németh Sándort becsapták a démonok
Az egykori SZDSZ alapításában résztvett Németh tévesen definiálta az amerikai trumpista szélsőjobboldalt konzervativizmusnak. A konzervativizmusról pedig tévesen állította, hogy annak céljai megegyeznek Isten céljaival. Isten célja nem az egyház és az állam, a vallás és a politika összefonódása, nem a kereszténység politikai célokra való felhasználása.
A kereszténységet nem lehet állami eszközökkel terjeszteni, állami védelemre nem szorul, mert az Isten országa nem látható módon jön el, hanem a hívőkben belül van, amit senki nem tud elvenni, és nem tudja az állam (vagy a konzervatív erők) megvédeni. Isten nem a konzervatív erőket, hanem Isten Igéjét használja a céljai elérésére. Isten nem szorul rájuk.
Istent nem ők képviselik, hanem az írott és a testté lett Ige, valamint a Szentlélek. Donald Trump és Orbán Viktor nem a Szentlélek, nem a kereszténység és nem a hit. Az egyház és állam összefonódása, a hit és a politika egybemosása bibliaellenes. A "konzervatív erők" nem a szellemi egyház része, hanem evilági emberek, akik az ördög uralma alatt vannak.
Trump és Orbán védi meg a keresztény értékeket
Szegény Isten, nagyon meg lehet szorulva, hogy már Donald Trumpra és Orbán Viktorra szorul, hogy azok védjék meg a "keresztény" értékeket. S ehhez nincs más eszközük, mint a jogfosztás és a jogtiprás, az emberi méltóság, az egyéni szabadság semmibe vétele.
Mert mindezek kommunista, marxista értékek, ezzel szemben áll Trump és Orbán a "józan ész" világával. Még szerencse, hogy van a magyar Nemzeti Együttműködés Rendszere, amelyben a keresztény értékeket Mészáros Lőrinc, Várkonyi, Tiborcz és mások védik.
Szegény Isten már ott tart, hogy a szeretet helyett a gyűlölet az egyetlen fegyvere, amivel az értékeit védi, mert a Trump-Orbán-Putyin trióhoz hasonló keresztényvédő gyűlölködők a történelem legsötétebb korszakaiban is ritkaságszámba mentek.
Magyar ellenzék elleni uszítása erőszakhoz vezet
Felhívjuk a figyelmét mindenkinek, hogy őrizze meg a józanságát, mérlegelje ép ésszel Magyar gátlástalan és hazug uszítását, és józanodjon ki: Magyar ugyanazt hazudja nekik, amit eddig az ellenzék, hogy jelen feltételek mellett is le lehet váltani Orbánt.
Nem lehet, de Magyar még meg is osztja az ellenzéki szavazatokat, mert az ellenzék többi részével nem fog össze, ezért a 2026-os választáson Orbán mindennél nagyobb győzelmet arat, a legnagyobb őrjöngés mellett is. Ez matematika, amit látni lehet előre.
Magyarnak az a terve, hogy ezért előtte és utána is azokat az ellenzéki pártokat és azokat az ellenzéki szavazókat teszi felelőssé, akik merészelnek létezni és nem rá szavazni, náci, szélsőjobboldali és fasiszta módszer, fizikai erőszakhoz és ellenzéki polgárháborúhoz vezet.
Hitler fanatizálta hasonlóan a követőit, Hitler állított bűnbakokat, akik célponttá váltak, Hitler "kavarta fel az állóvizet", Hitler "hozott reményt" hasonlóképpen, mint Magyar. Mi még a Hitlerrel való összehasonlítást is vállaljuk, mert Magyar ugyanazt csinálja.
Magyar a leghitelesebb ellenzékit „rogánozza”, mert leleplezi a milliárdos csalásait
Ennek az állításnak minden szava hamis, mert a rogáni propaganda nem tárta fel Magyar állítólagos bűncselekményeit, amelyeket Hadházy Ákos dokumentumai alátámasztanak. A NER-ben elkövetett bűncselekmények feltárása nem a NER leváltását akadályozza, hanem azt szolgálja. Az Orbánt a jelenlegi feltételek között leváltani képtelen ellenzék nem a NER szatelit pártjai, s őket "leváltani" nem lehet, csak megsemmisíteni.
Hadházy Ákos szintén a tőle várható tárgyszerűséggel válaszolt: "Ön jogász, tehát biztosan tudja, hogy rágalmazás vádja esetén helye van a valóság bizonyításának. Ezt a következő napokban meg fogom tenni." Ez azt jelenti, hogy Hadházy Ákos nyilvánosságra hozza az állításait alátámasztó bizonyítékokat. Ezek is az Orbán-rendszerről szólnak, s bemutatják a messiás úr eddig elhallgatott, letagadott tevékenységét. Demokrata ezt csak támogathatja.
Téves interpretáció, amit Magyar messiáshívő támogatói hangoztatnak, hogy Magyar nem felel azért, amit ott tett, miután eljött onnan, és az ellenzékhez csatlakozott, mert Hadházy Ákos szerint súlyos bűncselekmények történtek a vezetése alatt, amelyeket nem törölhet el az, hogy kilépett Orbán bűnszervezetéhez és az ellenzékhez csatlakozott. Morálisan pedig a helyzet hasonló Sulyok Tamáséhoz, akinek a felelőssége az, hogy letagadja, ami történt.
Nem kérdés, hogy a két volt fideszes ellenzéki közül ki a hiteles és ki nem az.
Magyar szerepe egyértelmű az Index híre alapján
Ezek szerint pedig Magyar pártja három fővárosi körzetben indít jelöltet az önkormányzati választáson, amelyekben az ellenzéknek DK-s jelöltje van, aki egy az egyben áll a Fidesz jelöltjével szemben. Magyar belépésével e körzetekben biztos fideszes győzelem várható.
Magyar az eddigi felmérések szerint nem a Fidesztől vesz el szavazókat, hanem az ellenzéki szavazókat osztja meg, nagyjából megfelezi őket. Így a Fidesz jelöltjei simán nyernek ott, ahol az ellenzék közös jelöltjeként a DK embereinek abszolút esélye lenne a győzelemre.
Ebből látszik, hogy Magyart milyen gyűlölet fűti és kik az igazi ellenfelei. Nem a Fideszre indít rá ellenjelölteket, hanem a demokratikus baloldali ellenzékre, a legnagyobb ellenzéki pártra, a DK-ra. Magyar nem Orbánt váltja le, hanem az ellenzék helyére akar lépni.
Ha ez sikerül, akkor megvalósul Orbán és a szélsőjobb régi álma, jobboldalinak jobboldali ellenzéke lesz. Önmaguknak lesznek ellenzéke és egymás közt osztják meg a hatalmat. Ha Orbán bukik, visszavonul, az egész Fideszt átmentik és egyesítik Magyar pártjában.
Az Iránytű Intézet ad 26 százalékot Magyarnak, amely Márki-Zay botrányos kutatását is készítette
A Magyar Péter kampányát szervező és a propagandasajtó színvonalára süllyedt ellenzéki média nem véletlenül hallgat arról, hogy az Iránytű Intézet nem tekinthető megbízható cégnek, mert most olyan irányba mutattak ki elképzelhetetlenül fals eredményt, ami nekik kedvező képben tünteti fel a "messiást". Csakhogy valamiről megfeledkeztek.
Méghozzá arról, hogy a szélsőjobboldali közvélemény-kutató cég nemcsak Magyarnak mért dupla eredményt, hanem kevés híján Orbánnak is. A Republikon szerint a Fidesz 25 és 34 százalékon állt a teljes lakosság és a biztos pártválasztók körében, a Závecz eredménye 25 és 33 százalék, míg az Iránytű Intézetnél a Fidesz 27 és 50 százalékon áll.
Ha a két adatot egymás mellé tesszük, akkor megállapítható, hogy a szélsőjobboldal közeli Iránytű Intézet a jobboldali Magyar Pétert és Orbán Viktort magasan túlértékelte, míg a baloldali pártokat (illetve a konkurens Mi Hazánkat) mélyen alá mérte. A DK a Závecznél 18 és 26 százalékon áll, az ideológiailag szélsőtávol eső Iránytűnél csak 5 és 10 százalékon.
Magyar névtelen kutatásra hivatkozva túlozza el a támogatottságát
Frissítés: A Magyar Péter által hivatkozott kutatás az Iránytű Intézet felmérése lehet, amely a mai napon jelent meg. Ennek ismeretében is fenntartjuk állításainkat, mert...
Legutóbbi bejegyzések









