Az ellenzéknek is Amerikából kellene tanulnia
Most elmondjuk, az amerikai demokraták hogyan teszik ezt. Nem elvont fogalmakkal, nem érthetetlen politológiai kifejezésekkel, értelmiségi szakzsargonnal etetik őket, hanem olyan világos beszéddel, amit megértenek, és amelyek telibe találják az igazsággal a hazugságot. Az amerikai szélsőjobb is megpróbálja kisajátítani és átírni a történelmet, de a demokraták ezt nem engedik. Nem lemondanak a múltról, hanem az igazat mondják róla, és vezetik le abból saját nemzeti, hazafias és demokratikus igazságukat. Biden a történelemről beszél. A demokráciáról, Alkotmányról úgy beszélnek, hogy hazafias nemzeti érezelmeket keltenek. Mert ezzel azonos a nemzet. Ez a Great America. Nem a fasiszta diktatúra.
Amikor Biden elmondta az idei első kampánybeszédét, amely a demokrácia megvédéséről szólt és a diktatúra veszélyéről, Trump csak nyökögött, nem tudott mit mondani, mert ez a beszéd telibe találta az igazságot és az igazság lebénította. Ha nem a lényegről beszél, és elmegy a lényeg mellett, mint a magyar ellenzék, kigúnyolja a Sleepy Joe-t. De Joe nem Sleepy, nem alszik, hanem helyén van az esze és a szíve, és nem fél ettől a gazembertől. Történelmi távlatokba helyezi magát, az ellenfelét és a harcot, amit az ország vív.
Ungár Péter az ellenzéket fúrja Budapesten és Orbánnak dolgozik
Aki ismeri Orbánt, s aki ismeri a módszereit, az tisztában lehet azzal, hogy ha nem tudja az ellenzék népszerű polgármesterét lejáratni, megbuktatni és legyőzni, s nem segít az sem, hogy bünteti Budapestet, kifosztja és megpróbálja tönkretenni, akkor keres egy árulót az ellenzékben, akivel állít egy rivális főpolgármester-jelöltet, akivel megosztja az ellenzéket és az ellenzéki szavazatokat. Erre pedig kiválóan alkalmas a függetlennek látszó fideszes Vitézy Dávid, aki fideszes csúcskáder, közvetve még rokona is Orbánnak.
Orbán mindig előre gondolkodik és szervez, a főváros visszaszerzése fontos terve, ezért a szokásához híven több vasat tart a tűzben. Vitézy beépítése és felépítése, mint lehetséges "ellenzéki" ellenjelölt, egy hónapok óta felépített akció, ha úgy tetszik, titkosszolgálatinak is nevezhető játszma, amelyet még arra is felhasznált, hogy égesse és savazza Lázárt, akinek soha nem bocsátott meg (egy diktátor soha nem bocsát meg senkinek), aki azért miniszter, hogy a legnépszerűtlenebb tárcával lejárassa, kontroll alatt tartsa, s elvitesse vele a balhét.
Ungár felhasználásában semmi meglepő nincs, az ellenzéki sajtóval kapcsolatban azonban súlyos kérdések merülnek fel, hogy a szakíróikon vagy más behatolás útján hogyan váltak egy fideszes játszma eszközeivé. Ez nagyon könnyen előfordulhat, ilyen jelenségekkel még Orbán államcsínye előtt is találkozni lehetett a szabad sajtóban, demokraikus jogállamban is. Az egyes területekkel foglalkozó újságírók nagy kísértéseknek vannak kitéve, illetve a híréhség és a hírverseny tudtukon kívül egyes informátorok eszközeivé teheti őket.
Jézus Krisztust felfeszítik a nagykovácsi keresztre
Nem elég a római kínzóeszközt, Jézus keresztjét felállítani Nagykovácsiban, megfelelően kell felállítani. A Nagykovácsi melletti Nagy-Szénás hegytetőre valaki újra felállította a keresztet, annak ellenére,...
Orbán Európa diktátora lesz?
Amit ezekben a pozíciókban meg lehet tenni, amivel ártani és rombolni lehet, amivel az oroszok érdekeit segíteni lehet, amivel Európát, a demokráciát és a szabadságot hekkelni lehet, azt Orbán gátlástalanul megteszi, ebben biztosak lehetnek Európa vezetői. Európa legnagyobb ellensége veszi át az EU soros elnöki tisztét , s ha nem tudnak az uniós vezetők megegyezni, az Európai Tanács elnöki tisztét is.
Ez olyan, mintha a kígyót beengednék baromfiadvarba, a rókát a tyúkólba, a farkast a bárányok közé. Orbán véres ragadozó, aki az életét tette fel arra, hogy lerombolja és megsemmisítse a jogállami demokráciákat. Miközben mindenki a száját tátja, Orbán már azon dolgozik a háttérben, milyen ügyeket siklat ki, milyen ügyeket helyez előtérbe és a szokott módon milyen hazugságokba csomagolja a fasiszta ideológiát és az autokráciát.
Európa biztos lehet abban, hogy iszonyatos pusztítást végez, nem múlik el nyomtalanul az "elnöksége". Nem mondhatjuk, hogy legalább megismeri Európa Orbánt, a fasisztát, ami nem árt, mert Orbán a liberális demokráciák frazeológiájával képes előadni az uszításait és az illiberális keresztényfasiszta állammodellt. Orbán kap fél évet arra, hogy megváltoztassa Európa gondolkodását, lerombolja a felvilágosodás értékeit és fasizálja a kontinenst.
Mi áll Orbán és Trump mögött?
A nárcisztikus pszichopaták, ha meglátnak egy igazi örököst, egy tehetséget, megpróbálják maguk alá rendelni, elnyomni, leuralni, lejáratni és elfoglalni a helyét. Navalnij börtönben, Putyin a Kremlben. Ez a modell. A lábuk alatt tartják az igazit, ha az ellenáll, a hamisítvány igyekszik elpusztítani az igazit, de mindenképpen a hatalma alá akarja rendelni.
Ez még állami modellekre is igaz. Az emberi jogok, a korlátozott és ellenőrzött hatalom, a szolgáló típusú vezetés, a demokrácia igazi örökös, a hamis szőlőmunkások a diktatúrák. Az igazi és hamis ellentéte és harca nyilvánul meg ebben is. A hamis államhatalom ezért korrupt, ezért lop, csal, hazudik, mert hamis, ellenkezőjét teszi, mint ami az állam feladata.
Ez a képmutatás lényege, másnak mutatják magukat, mint akik. Az igazinak hazudják magukat, mint a hamis oroszlánkirály, aki nem tud olyan lenni, mint a jog szerinti örökös. Ezért minden hamis, hazug és képmutató, ellentéte az igazinak. A propaganda viszont az ellenkezőjét állítja, miközben elnyomást vezetnek be és maguk alá rendelnek mindenkit.
A legférfiasabb dolog az apaság, csak nem a cigányoknak
Náci párt alelnökéhez méltó plakátkampányt indított Novák Előd a demográfiai katasztrófa elhárítására, amit az ideológiailag hozzájuk azonos platformon álló Orbán-rezsim okozott. A kampány a...
Az alkotmánybírósági színjáték után Orbán királyként osztogatja a kastélyokat a hűbéreseinek
Virágzik a magyar demokrácia, itt a zseniális magyar találmány, a demokratikus diktatúra. Miközben megy a bohóckodás, az állam által felújított gyönyörű kastélyokat "törvényesen", ingyen lenyúlják. Ennyi kastélya még az Orbán-családnak sem lehet, ezért arisztokratákat akarnak csinálni a tolvajcsalád strómanjaiból, oligarcháiból, üzletfeleiből és klientúrájából. Orbán most dönti el, kik lesznek Magyarország arisztokratái a következő ezer évben, ha fel nem akasztják őket, amire előbb-utóbb jó esély van.
Egy biztos, az állam érdekeit itt senki nem képviseli, nem szakmai döntés születik, senki nem tudja az egészet kontrollálni, maguk között döntenek erről is, mint mindenről. Ez a gyengéjük a repülés és a jachtozás, az Adria mellett, a kastélyok. Az urizálás, a pompa, az arisztokratikus allűrök, az angolszász mintájú klub a tolvajoknak és haramiáknak. Nagyon szeretik a kastélyokat, ellopni. Azt hittük, az Orbán-család kastélyai már megvannak, de elfelejtettük, hogy a felcsúti maffiacsaládnak soha semmi nem elég.
A maradékból mazsolázhatnak, vagy eldönthetik, melyiket kinek érdemes lepasszolni vagy elajándékozni. Orbán királyt játszik a kastélyokkal, kastélyokat ajándékoz a hűbéreseinek, akikből új arisztokráciát épít. Mint amikor a tolvajok az erdőben felcicomázzák magukat a lopott ékszerekkel. A felújítást az állam már közpénzből elvégezte, egy emberöltő után kell újra. Az Orbán-család külföldi üzlettársait is meg lehet ezekkel vesztegetni, ajándékozni.
Szuverenitás illiberális módra: Trump 8 millió dollárt kapott külföldi kormányoktól az elnöksége alatt, köztük Magyarországtól is
A Trumpot lefizető országok listáját Kína vezeti, Szaúd-Arábia, Katar és Kuwait követi. Az Orbán-kormány a listán csupán egy 1000 dolláros összeggel szerepel. Trumpnak el kellett volna adnia ezeket az érdekeltségeit, vagy azok nem fogadhatták volna el külföldi ország pénzét, miközben a tulajdonos az amerikai elnök. Trump ezzel alkotmánysértést követett el.
Nem véletlen, hogy a listán egyetlen demokratikus európai ország sem szerepel, mert az efféle kormányzati kifizetés a megrendelő oldaláról is korrupciónak minősül, demokratikus jogállamok nem kerülnek ilyen kapcsolatba egy másik ország elnökének érdekeltségeivel, a szállodáival sem. Pedig nekik is vannak diplomatáik, küldöttségeik, de találtak maguknak más szállodát. Magyarország az egyetlen uniós ország, amely szerepel a listán, ha nem is nagy összeggel. De ki tudja, hogy más kifizetés történt-e, amit nem vizsgált a jelentés.
Ebből is látszik, hogy Orbán a világ korrupt részéhez tartozik, s az is látszik, miért szeret korrupt országokkal üzletelni. Trump megvesztegetésében is Kína vezeti a listát, Orbán esetében is a kínaiak állnak a vesztegetési lista élén.
Nem bánt a bácsi, de aki ellenkezik, az feljelentette magát, mert magyar ember nem ellenkezik
Itt van a lánczos kutya elásva: a nagy trükk az, hogy nem szervezik az SZVH alá a polgári és egyéb titkosszolgálatokat, rendőrséget, ügyészséget, nem csinálnak belőle formálisan titkosrendőrséget, de mégis az lesz, csak nem egy szervezeten belül. Ez a szokásos látszat, amire hivatkozni lehet, a valóság pedig az, hogy ez egy minden felett álló titkosrendőrség.
Lánczi megnyugtatott mindenkit, hogy egyedülálló hivatala nem hatóság, hanem elemzi és értékeli a más hatóságoktól beérkező információkat. Magyarul, ők csinálnak majd belőle kampányt, indítanak lejárató akciókat, feketítenek be bárkit, aki kritizálni meri ezt a hazug mocskos, fasiszta és náci tolvajbandát. Ami büntetőüggyé is válhat a törvény alapján.
Lánczi máris attól tart, hogy a Gestapóhoz és az ÁVH-hoz hasonlítható fasiszta szervezetét próbálják majd megfélemlíteni, de ezt ő nem engedi. Nincs is itt oka félni senkinek, csupán a "szuverenitásvédelmi hivatalnak". Nem bánt a bácsi, ezt üzeni az új ÁVH-főnök. Azoknak van csak félnivalójuk, akiknak van valami a fülük mögött. Ha ilyen vagy, magadra vess.
Az Orbán-rendszer kiolvasható a fasizmusról készült Hannibál tanár úr című filmből
Így kerek a történet, hogy Orbán fasizmusa egyértelmű egy kiváló magyar film alapján, amit az Orbán fasiszta rendszere által fenyegetett, a propagandasajtótól független újság felismer és leír, majd önmaga a történelem szereplőjévé válik, ahogy Nyúl Bélaként árulja el, tagadja meg magát, a felismeréseit, az elveit és a tisztességet, ahogy hazudik a fasiszta rendszerről azért, hogy túlélje. A végén nem éli túl. Már készül a "szuverenitásvédelem".
Mert a Hannibál tanár úr című klasszikus filmek időt álló titka és varázsa abban áll, hogy tértől és időtől függetlenül ábrázolnak egy jelenséget, írnak le egy társadalmi modellt, ami semmit nem változik, hanem minden esetben megismétlődik és bekövetkezik. A 444.hu jól teszi, ha elolvassa saját cikkét, annak hazug végét, megnézi a film utolsó jelenetét, benne a Nyúl Béla tragédiájában beteljesülő saját sorsát, és elgondolkodik.
Legutóbbi bejegyzések









