Magyarország

Az Egyesült Államok kormánya elítéli a szuverenitásvédelmi törvényt

Ez azt jelenti, hogy az Orbán-kormány a szuverenitásvédelminek nevezett államvédelmi törvénnyel átlépte azt a határt, amely belügynek számít. A közlemény szerint a törvény drákói eszközökkel ruházza fel a kormányt, amelyekkel megfélemlíthető és megbüntethető mindenki, aki a kormánypárttól eltérő nézeteket vall. Ez már a demokrácia és a szabadságjogok alapjait érinti. A demokratikus vita lehetőségét szünteti meg és a hatalmon levőktől eltérő nézeteket és azok képviselőit üldözi. A külföldi befolyás megakadályozásának ürügyén a belföldi szabadságot és jogokat korlátozza, mert a kormányétól eltérő nézeteket külföldi befolyásnak tulajdonítja, s büntethetővé teszi. Ahogy az amerikai külügy fogalmaz: "a Szuverenitásvédelmi Hivatal segítségével a magyar állampolgárokat, vállalkozásokat és szervezeteket bírósági felügyelet nélküli nyomozások alá lehet vetni, még akkor is, ha nem álltak kapcsolatban külföldi kormánnyal vagy külföldi szervezettel, illetve nem kaptak semmiféle külföldi támogatást".

Novák az ÁVH-törvény aláírásával lenullázta önmagát

Orbán törvénytelen rendszerében az önkényuralom úgy működik, hogy a demokrácia intézményeit nem szüntették meg, csak elfoglalták, kisajátították, saját céljaikra és a funkciójával ellentétes tartalommal...

Nem az a kérdés, hogy Orbán hazudik, hanem az, hogy ezt megteheti

Felháborító, hogy Orbán el tudja hitetni azt a hazugságot, hogy "Brüsszelnek" bármi köze van a magyar tanárok fizetéséhez. Ezt a magyar államnak kell finanszíroznia, ez a magyar kormány alkotmányos kötelessége, aminek semmi köze az uniós fejlesztési pénzekhez. Ha a magyar állam erre nem képes, akkor Orbán csődbe vitte az országot. Ez a valóság. Szemérmetlenül hazudott arról is, hogy éppen a szlovák választás előtt ellepték a magyar határon átengedett (a magyar kormány által elengedett embercsempészek vezetésével) az illegális bevándorlók a szlovák határt, és a bevándorlásellenes szélsőjobboldali Orbán-báb ezzel nyert választást, mintha nem lenne köze hozzá. Utána megszűnt az invázió. Harsány röhögésbe kellett volna fulladnia, amikor azt mondta, hogy az ukrán csatlakozás ügyében az volt a kérdés, hogy részt vállal a döntésben vagy nem, ezért hősiesen elment kávézni, mert a kérdés az volt, hogy a kezében levő vétójogot használja vagy nem. Neki a lehetősége megvolt, hogy 26 másik ország akaratát meghiúsítsa, ahogy utána meg is tette.

A DK tudatta, hogy nem ért el semmit 2023-ban

Gyurcsány Ferenc megmutatta a kritikusoknak, hogy szakított az őszödi hagyománnyal, senki nem hiányolhatja az őszinteséget, mert közzétette "a 3+1 eredményt, amit a DK elért...

Orbán sem szerepelhetne szavazólapon, mint Trump

Colorado Legfelsőbb Bírósága meghozta az egyedül elfogadható jogállami döntést Trump ellen az amerikai Alkotmány 14. módosítása alapján, amely az alkotmányos rend elleni támadásban, felkelés...

A szuverenitás kivezet az európai integrációból

Ezt a két folyamatot kell figyelni európai és belföldi szinten. Orbán minél szuverénebb lesz az Európai Unióban, annál előbb és annál jobban szorítja ki magát az együttműködésből, s ez a szavazati jogának elvesztésétől az uniós tagság megszűnéséhez vezethet. Magyarországon pedig minden attól függ, hogy Orbán együttműködési hajlandósága mikor éri el a nulla szintet, mikor sérti az együttműködő társadalom olyan érdekeit, amelyekről a társadalom vagy jelentős része nem tud, nem hajlandó lemondani. Akkor lesz forradalom. Azzal, hogy Orbán bevezette és középpontba állította a szuverenitás fogalmát, és annak védelmét, azzal világossá tette a szembenálló struktúrákat, egymást kizáró folyamatokat, és bejelentette igényét az abszolút szuverenitásra, az abszolút önkényre. Welcome!

Újévi adományozás

Kedves Olvasóink, köszönjük karácsonyi adományaikat, hagyományaink szerint akciónkat folytatjuk újévig. Ha elmulasztotta, de szerette volna támogatni lapunkat, még megteheti. Ha szeretne még további adományokat küldeni,...

Az Erdogan-imádat okai és következményei

Ez a szuverenitás igazi elvesztése, mert elveszi és megbénítja a szabad akaratot. A lélek bensőjében szerez uralmat a személyiség fölött. Ez rosszabb, mint bármilyen külső hatás és kényszer, mert az önként vállalt lelki rabszolgaság Orbánt belülről kötözi meg. Ahogy Orbán maga fogalmazott, ez az érzelmi kapcsolat a mostani Erdogan látogatással elérte a tetőfokát. A legmagasabb lángon izzik. Orbán a legszorosabb "baráti, testvéri és politikai együttműködésről" beszélt, magyarra fordítva ez azt jelenti: "mindenem a tied". Lélekben való egyesülést jelent, a legteljesebb önfeladást és önátadást, az egységben való teljes feloldódást. Egyek vagyunk, ezt mondta Orbán, és ez így is van, amivel nemcsak a saját személyiségét, hanem Magyarország sorsát és jövőjét is Erdoganhoz kötötte.

Orbán Főúr nevű lóval hódolt a török szultánnak

Orbán Magyarország sorsát Törökországhoz kötötte, kijelentve, hogy a magyarok és a törökök együtt lesznek győztesek a 21. században, amivel a 21. század feladatává tette a diktatúrák győzelmét a demokratikus szabad jogállamok felett. A magyar gazdaságot is igyekszik a hagyományosan korrupt, szervezett bűnözéssel összenőtt török gazdasághoz kapcsolni. Magyarországon az orosz és a török maffia állami szintű kapcsolatokat kapott. Ez is megfelel a keleti nyitásnak, Magyarország is maffiaállamként működik. A törököknek való alárendelődés kifejeződik a svéd NATO-csatlakozás akadályoztatásában is, amelyben a szuverenitását elveszített, Orbán által feladott Magyarország a török utasításokat követi, és a török szultán akarata szerint jár el, akadályozva a NATO erősítését. A törököknek nem kell már bevonulni a szultán seregével, nem kell elfoglalni a budai várat, mert ott trónol Orbán basa, aki a törököknek behódolt alattvaló, a török szultán szolgája. A magyar történelem, a magyar szabadság és szuverenitás meggyalázása, amit Orbán művel a törökökkel, bemocskolása azok emlékének, akik századokon át harcoltak a törökök ellen. A magyar szabadságért. Az ország szuverenitásáért. Amit Orbán elajándékozott. A lóval együtt.

Már a törvény kritikája is sérti a „szuverenitást”

A szuverenitásvédelem kiterjed a szuverenitásról szóló vitára is. Már az is a szuverenitást sérti, ha valaki tisztázni akarja a szuverenitás fogalmát, a szuverenitásvédelmi hivatal nem tisztázott jogait és hatáskörét, a jogorvoslat lehetőségét. Ha felveti, hogy sajtó munkájával miért is sértené egy ország szuverenitását, mivel azzal sokkal inkább az országot védi. A hatalommal való egyet nem értés, a kritika, az ellenvélemény önmagában is sértheti a szuverenitásvédelmi törvényt, ami nonszensz, hiszen ez maga a sajtó szerepe, feladata és funkciója. Az ellenvéleményt elég idegen érdekűnek bélyegezni, és a hivatal titkoszolgálati és rendőri eszközöket vehet igénybe, nyomozhat szerkesztőségekben, üldözheti a sajtót. Egy érdekvédelmi egyesületnek alapvető feladata, hogy felszólaljon ez ellen, de jellemző az, hogy már az ilyen felszólalás is a szuverenitást veszélyezteti, hiszen megkérdőjelezi a törvény jelenlegi formáját és helyes voltát, ami a hatalom szuverenitásának mond ellent. Nincs gúny abban, hogy a megkérdőjelezhetetlen szuverenitás önkényt, diktatúrát jelent.
25,000KövetőKövessen minket!
1,000KövetőCsatlakozzon!
340KövetőIratkozzon fel!

Legutóbbi bejegyzések