A sajtószabadság fideszes felfogására utal, hogy Magyar Péter meghatározná a sajtónak, miről írhat és miről nem. A számára előnytelen információk forrása után nyomoztat, amit a sajtó nem köteles kiadni. A Fidesz felé nyitott, az ellenzék felé zárt "középutas" politikus ezzel arra készteti balliberális támogatóit, hogy újabb demokratikus elveket adjanak fel.
A helyzet kísértetiesen hasonlít ahhoz, amikor a volt fideszes és Orbán-rajongó, jobboldali Márki-Zay Pétertől várta az önmagával meghasonlott, és önmagát feladó baloldali, liberális ellenzéki tábor, hogy Orbán Viktorral szemben a demokratikus értékeket védje. Eközben a fideszes értékrendje alapján minden demokratikus normát megsértett, amivel megosztotta az ellenzéki tábort, és a legnagyobb esélyből történelmi méretű vereséget idézett elő.
Előre látható, hogy most sem lesz ez másképp. A sajtószabadság megkérdőjelezésével ez a folyamat a zászlóbontás után azonnal megkezdődött. Évtizedes barátságok romlottak meg az ellenzéki oldalon, Magyar Péter minden ellenzékit és ellenzéki pártot legyurcsányozott, kézigránátot dobott az önmagával meghasonlott ellenzékbe, miközben a képzeletben létező "csalódott fideszesek" közül jelentősnek mondható tábort nem gyűjtött. Márki-Zay 2.0.
Miközben egy másik Magyarországról, a szabadságról, a jog és a törvény uralmáról kellene beszélni, s az ellenzék fideszes messiásának felkelő Napként kellene megvilágítani a...
Ezt írta a Telex: "Mindennek rendelt ideje van. Eljutottunk oda, hogy a nyilvánosság ereje miatt már nem tudnak elhallgattatni. Mindent tudok és mindent tudok...
Ennek az ígéretnek a megvalósítása zajlik, Magyar Péter éppen azt csinálja, amivel Varga Juditot (és rajta keresztül a fideszes bandát) megfenyegette. Nagyon úgy néz ki, hogy ez egy családi viszály miatt bekövetkezett bosszú. Ebben váltak eszközzé azok az ellenzékiek, akik nem olvasnak bizonyos jelekből, s tehetetlenségükben ráugranak a hamis látszatokra.
Arra a kérdésre, hogy Magyar Péter miért Orbánon, Rogánon és az "egész kormányon" akar bosszút állni, nincs válasz, míg ki nem derül, hogy a családi konfliktusba ki és hogyan szólt bele a kormányból, illetve a Fideszből. Csupán azt lehet tudni, hogy Magyar Péter erre utalt és ezzel fenyegetőzött, amit végül ígéretének megfelelően beváltott.
Arra korábbi interjúiban is utalt, hogy a Karmelita ellenezte a válásukat, beleszólt a család életébe, és Magyart is megfenyegette. Ez megerősíti azt, hogy Magyar Péter a kormánynak és a NER vezérkarának tulajdonít bizonyos dolgokat. Még az sem kizárt, hogy Varga Judit nem csupán a kegyelmi ügy miatt került lapátra, hanem tudtak Magyar készülődéséről.
A továbbiakban Magyar fenyegetőzik azért, mert a rendőrség (vagy más) a feljelentést kiszivárogtatta. Nem az a baj, hogy mi van benne, hanem az, hogy kiszivárgott. Fontos neki, hogy a közvélemény ne ismerje meg. A közvéleménynek azonban ehhez joga van, ő közszereplő lett, aki meg akarja dönteni az uralmon levő politikai hatalmat.
Lemondásokat követel a belügyminiszterig bezárólag (Orbánt megint előzékenyen kifelejti a felelősök sorából), megfenyegeti a sajtót, ne merje a jelentést nyilvánosságra hozni, mert szenzitív adatokat tartalmaz. Lári-fári, zengő érc és pengő cimbalom. Ezt az embert kilőtték és nagy élvezettel ízekre szedik. Újra fideszes mocsok derült ki, de az egészet az ellenzékre lehet fordítani, amely nem tett semmit, csak elment meghallgatni egy fideszes szélhámost.
A pedofilügy után a NER tiszta erkölcsi bizonyítványt állíthat ki magáról. Varga Judit méltán sajnálat és együttérzés tárgya lesz, a szenny pedig az ellenzékre fröccsen. Mert az Orbán-rezsim megőrizte ezt a titkot, amíg az róluk szólt volna. Mióta Magyar az ellenzék messiása lett, a fideszes árnyék az ellenzékre vetül. Magyar Péter még annál is kártékonyabbnak bizonyult, mint amit képzeltünk róla. Egy nap alatt bukott meg.
De ez a jobbik eset, ha valóban megbukik. Ha az ellenzékiek ezek után kiállnak mellette, és megvédik, azonosulnak vele, s magukra rántják a fideszes mocsok, morális szenny és csőd újabb pöcegödrét, akkor örökre lenullázzák magukat. A fideszes Márki-Zay elintézte, hogy örökös dollárbaloldal legyenek, a fideszes Magyar Péter elintézte, hogy nőverők legyenek.
Mindent elárul, hogy elutasít minden összefogást és koalíciót a baloldali ellenzékkel, viszont nyitva hagyja annak lehetőséget a Fidesszel. Orbánnal csak azért nem kötne szövetséget, mert két ciklusnál tovább volt hatalmon, amit ő ellenez. De ez az egyetlen kifogása és érve Orbánnal szemben. Ez nem számít, ez nem gyanús, ezzel egyetértenek, akik támogatják?
Azért beszél a "szekértábor logika" eltörléséről, hogy a baloldali szavazók menjenek át az ő jobboldali táborába, ahol rajta kívül senki nincs. Még demokráciában is a szekértáborok léte a plurális demokrácia alapja. Diktatúrában pedig az önkényuralom ellenfelei szekértáborba tömörülnek a zsarnok ellen. Magyar ezeket a határokat mosná el.
Ennél aljasabb, mocskosabb támadást el sem lehet képzelni a demokratikus ellenzék ellen, hogy adja fel az identitását, az eszméit, az elveit, hogy kriminalizálja önmaga identitását, amivel megkülönbözteti magát egy fasiszta diktatúrától. Magyar a lelkét öli meg azoknak, akik a diktatúra ellenfelei. Azt állítva, hogy van középút, kiegyezés a gonosszal, de nincs.
Az nyilvánvaló, hogy az Orbán-rendszert nem a jelenlegi ellenzék fogja leváltani, hanem a népharag, mely elsöpörheti a jelenlegi ellenzéket is. Jelenleg nincs hova csatlakozni...
Orbán saját fasiszta rendszerét akarja kiterjeszteni egész Európára, sőt az egész világra. Egyedül ő áll szembe az EU 26 országával, ahol még saját bábja, Fico is ellene szavaz, de ő akarja az akaratát, a fasiszta rendszerét ráerőltetni a 26 országra a szuverenitás nevében. Azt jósolja, hogy "az év végére pedig mi leszünk a többség a nyugati világban".
Orbán szerint ezzel "nagy esélyek nyílnak meg előttünk". Terjeszkedni, lopni és rabolni akar egész Európában. Orbán a szélsőjobboldal és a fasizmus világméretű győzelmére számít, ezért vette le az álarcot, és zászlót bontott a Nyugat megdöntésére. Végső élet-halál harcot hirdet, amiben vagy győz, vagy Magyarország elpusztul.
A fasizmus új kódszava a "szuverenista", Orbán szerint "szuverenista fordulat előtt állunk Amerikában és Európában, Európában és Amerikában is helyreállhat a normális élet, s megnyithatjuk a nyugati nemzetek új nagy korszakát, amelyben mindenki megtalálhatja a maga számítását". Itt már Benito Mussolini és Adolf Hitler szellemi örököse beszél.
David Pressman vádbeszédet tartott az Orbán-rezsim ellen, mely nyíltan támadja Amerikát és a NATO-t, a demokratikus értékeket. Így még nem olvastak be a kétszínű kormánynak, felidézve, hogy Orbán Amerikát Magyarország legfőbb ellenségei közé sorolja, azt is állítja, hogy "Putyin ukrajnai háborúját valójában az Egyesült Államok vezeti". Ez elképesztő.
Felidézte, hogy egy hivatalban lévő miniszter úgy hivatkozik az Egyesült Államokra, mint a halottra, akinek nő a körme. Mint mondta, nem érthetjük meg és nem fogadhatjuk el, hogy a miniszterelnök az Egyesült Államokat Magyarország legfőbb ellenfeleként azonosítja. Azt állítja, hogy az Egyesült Államok kormánya meg akarja buktatni a magyar kormányt.
Erről szó nincs, Amerika a közös demokratikus értékeket kéri számon, miközben Orbán a legdurvábban beavatkozik az amerikai elnökválasztásba, kampányol, és kijelenti, hogy meg kell buknia a jelenlegi amerikai kormánynak, amihez neki semmi köze nincs. Nem beszélve az oroszokkal való összefogásról Amerikával és a nyugati szövetségesekkel szemben.
Ön azt írta: "a magyar szabadság őrtüzeinek fénye ma is messzire látszik". Ez nem így van, mert Ön a magyar szabadság őrtüzeinek pislákoló lángját is kioltotta. Ami látszik, az nem a szabadság, hanem a szolgaság, az elnyomás, az ön zsarnoki önkényuralma. Ami látszik, az a diktatúra őrtüzeinek a fénye, a lágerek világító fénycsóvája.
Az Ön képmutató óhaja, miszerint "Legyen béke, szabadság és egyetértés!", akkor teljesül, ha Ön távozik a hatalomból, ha az Ön rendszerének vége lesz. Ha élnének, 1848 hősei és a márciusi ifjak Ön ellen indítanának forradalmat. Az Ön hazug színjátéka a Nemzeti Múzeum előtt, a magyar történelem egyik legsötétebb pillanata.
Amerikai Népszava Szerkesztősége
Website-unk sütiket használ, hogy jobb élményt nyújthassunk Önnek, amikor visszatér az oldalra. Kérjük, kattintson az "Elfogadom" gombra valamennyi süti elfogadásához. Vagy menjen a "Sütik beállítása" oldalra.
This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may affect your browsing experience.
Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. These cookies ensure basic functionalities and security features of the website, anonymously.
Cookie
Duration
Description
cookielawinfo-checkbox-analytics
11 months
This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Analytics".
cookielawinfo-checkbox-functional
11 months
The cookie is set by GDPR cookie consent to record the user consent for the cookies in the category "Functional".
cookielawinfo-checkbox-necessary
11 months
This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookies is used to store the user consent for the cookies in the category "Necessary".
cookielawinfo-checkbox-others
11 months
This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Other.
cookielawinfo-checkbox-performance
11 months
This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Performance".
viewed_cookie_policy
11 months
The cookie is set by the GDPR Cookie Consent plugin and is used to store whether or not user has consented to the use of cookies. It does not store any personal data.
Functional cookies help to perform certain functionalities like sharing the content of the website on social media platforms, collect feedbacks, and other third-party features.
Performance cookies are used to understand and analyze the key performance indexes of the website which helps in delivering a better user experience for the visitors.
Analytical cookies are used to understand how visitors interact with the website. These cookies help provide information on metrics the number of visitors, bounce rate, traffic source, etc.
Advertisement cookies are used to provide visitors with relevant ads and marketing campaigns. These cookies track visitors across websites and collect information to provide customized ads.