2024, május1, szerda
KezdőlapKiemelt fő hírRugdosták, Messi végigveszekedte az Orlando elleni meccset és rúgott két parádés gólt

-

Floridában tart az esős évszak, a Inter Miami hazai pályán játszott meccsét ezúttal is kétórás késéssel tudták elkezdeni az esti felhőszakadás miatt. A Ligák Kupája újabb fordulójában az Orlando csapatát fogadta a rózsaszín együttes, amely kemény, helyenként durva és küzdelmes meccsen nyert 3:1-re. A vendégek cseppet sem tisztelték Messit, a Miami sztárját, hanem kifejezetten durván rugdosták, lökdösték, csípték és harapták, mint akik bármilyen eszközzel meg akarják akadályozni, hogy Messi tudása érvényesüljön a pályán.

Ez csak részben sikerült, mert Messi már a 6. percben a világ legjobb játékosához méltó parádés gólt szerzett. Ő indította a támadást, majd belül kilépett a védők között és Taylor remek bedását mellre vette és kapásból a kapuba bombázott. Ezután Messit rendkívül irritálta az Orlando sportszerűtlen játéka, tőle szokatlanul ideges lett, ettől kezdve végigveszekedte az első félidőt, ami rá cseppet sem jellemző. Egy alkalommal törlesztett is, ezért sárga lapot kapott. Nem sokkal később egy belépés miatt megkaphatta volna a második sárgát és ki is állíthatták volna, de megúszta.

Messinek egyébként teljesen igaza volt, elfogadhatatlan módon próbálták megállítani, többször került a földre, a második félidőben hosszabban ápolni is kellett, először úgy tűnt, hogy eltörték az állát. A szünetben a pályáról lefelé is szócsatát vívott az egyik orlandói játékossal, az öltöző bejáratánál még lökdösődés is volt, nem lehetett tudni, hogyan folytatódott mindez az öltözőben. A mezőny legrosszabja a bíró volt, aki számos tévedésével szította a hangulatot és képtelen volt kézben tartani a meccset. Főleg miután Messi gólja után tíz perccel 1:1 lett az eredmény.

Messi a második félidőben is feldúltan jött ki a pályára, de igyekezett türtőztetni magát, miközben az Orlando játékosai a legaljasabb módon rugdosták tovább. Közben egy kiugratásnál már csak megszokásból is fellökték Martinezt a 16-oson belül. A 11-est Messi átengedte Martineznek, aki belőtte a Miami vezető gólját. A kedélyek akkor csillapodtak le, amikor Messi remek indítása után a beadás Martinezt találta meg, aki Messi elé emelt, Messi pedig fordulásból csodálatos góllal állította be a 3:1-es végeredményt.

Ezután a Miami második sora nehezítette meg a csapat dolgát, a cserék egy osztállyal lejjebb viszik mindig a Miami játékát. A sok állás miatt 7 perc hosszabbítás volt, amelynek végén az Orlando még szezett egy lesgólt, amit a bíró nem adott meg, így maradt a végeredmény. Továbbjutott az Inter Miami, az Orlando kiesett, a legjobb 16 között Messi csapata a Dallas ellen játszik. A végén mintha egyenként bocsánatot kérnének, az Orlando játékosai odamentek Messihez, mezét is elkérték, és Messi is felengedett, a végén nevetett is, aki mindenek ellenére a meccs játékosa lett.

Ezen a mecsen mutatkozott be Jordi Alba, akit a mérkőzés előtt a tulajdonosok, köztük Beckham mutatott be a közönségnek, akit szintén nagy ovációval és szeretettel fogadott a többségében spanyolokbó álló hazai közönség. Jordi Alba a második félidőben állt be, s nem hátvédet, hanem baloldali középpályást játszott. Ezzel már ő a harmadik volt Barcelona játékos a csapatban Messi és Sergio Busquets mellett, akit ezen a meccsen szintén agyba-főbe rugdostak az Orlando játékosai, ezért őt is többször ápolni kellett, s ez is rendkívül felháborította Messit, jogosan.