Kiemelt hírek

Sulyok Tamás lelkén szárad Iványi Gábor ügye

Iványi Gábor elmondása szerint legalább öt esetben került az ügyük az alkotmánybíróság elé, amelynek Sulyok Tamás az elnöke. Az AB valamennyi ügyüket elutasította vagy be sem fogadta. Az alkotmánybíróság Iványi Gábor ügyében Orbánt, s nem az alkotmányosságot, nem a jogot szolgálta. Iványi Gábor kálváriája nem lenne, ha van igazi alkotmánybíróság. Hasonlóan járt mindenki, aki az alkotmánybíróságot próbálta igénybe venni Orbánnal és az önkényuralommal szemben. A talár mögé elbújt Sulyok a legdurvább visszaélést követte el az alkotmánybíróság elnökeként, szemrebbenés nélkül szolgálta ki a politikai hatalmat, és asszisztált törvénytelenségekhez és politikai üldözéshez. Ennek egyik legdurvább példája Iványi Gábor és egyháza elleni jogtiprás. Sulyok Tamás a demokratikus jogállamban elkövethető legdurvább visszaélést követte el, amikor éppen az alkotmánybíróság szerepében nyújtott támogatást az alkotmányellenes jogtiprásokhoz. Az Iványi Gábor egyházával szembeni üldöztetésre sem kerülhetett volna sor enélkül.

Balog elismerte: ő kért kegyelmet K. Endrének

Balog nem bíró, nem folytatott le bírósági eljárást, nincs joga ártatlannak minősíteni bárkit, akit a bíróság jogerősen, majd felülvizsgálati kérelemben a Kúria szintjén is elítélt pedofil bűncselekmény társtetteseként. A kegyelem nem ártatlanoknak, hanem elítélt bűnözőknek jár, méghozzá olyan emberiességi szempont alapján, amely a társadalom értékrendjével és morális felfogásával összhangban áll. Kónya (K.) Endre esetében ilyen nem volt. Balog láthatóan nemcsak tévedett, visszaélt a Novák Katalin felett gyakorolt ismeretlen forrású és természetű hatalmával, hanem hazudik is, láthatóan másoknak falaz, önmagát mentegeti azzal, hogy ártatlannak mond egy olyan embert, akire rábizonyították a súlyos vádat. Balog méltatlanná vált a püspöki címre, amelynek világos követelményei vannak a Bibliában. A református egyház evangéliumi igazságok melletti kiállása azt jelentené, hogy kirúgja ezt a gátlástalan, szélhámos gazembert, pedofilok védelmezőjét, az áldozatok bántalmazóját (mert a meghazudtolásuk is bántalmazás), akit csak a politikai érdek, a hatalom és a pénz érdekel, semmi más, s ezeket szolgálja az önmagát feláldozó Isten helyett, aki nem pedofil bűnözőket, hanem a valóban ártatlan gyerekeket védi. Balog a báránybőrbe bújt farkasoknak az a típusa, akin már a báránybőr sem látszik.

Iványi Gábor: Orbánnál van a pénz, amit Ónodi Istvánon keresnek

Az előzetes letartóztatásba helyezett Ónodi István lelkész, Iványi Gábor egyháza és intézményei gazdasági igazgatója, egyetlen fillért nem sikkasztott el, egyetlen fillér nem tapad a...

A Gripenek nem mossák le a hazug gyalázatot

A Gripeneknek semmi közük a NATO-csatlakozás megszavazásához. Orbánnak akkor sem lett volna más választása, ha Kristersson nem jön Budapestre, a bizalmat pedig nem tudta újraépíteni, mert Orbán viselkedéséből süt a sértettség, a frusztráció, a düh és a gyűlölet. Ezzel együtt, azt kell mondanunk, hogy Orbán még Kristersson látogatásával is vesztes, mert a svédek a "nagyvonalúságukkal", még ezzel is túljártak az eszén. Nincs tovább mire hivatkoznia. Eleven szenet gyűjtöttek a fejére, rácsukták a disznóól ajtaját. Mert az lehet, hogy formálisan eljátszhatta, mintha bármit kapott volna a csatlakozásért, de azt senki nem hiszi el a leghülyébb fideszes kocsmatöltelékeket leszámítva. A másfél éves blokkolás pedig be nem gyógyuló sebeket ejtett a nyugati világban, s őt lenullázta. Emellett totális vereséget szenvedett, mert nem tudta megakadályozni a NATO bővítését, amit megígért Putyinnak, s amit elvártak tőle. Az oroszok benyújtanak majd valami számlát Viktor nevű ügynöküknek. De személyesen is fáj neki a NATO győzelme és erősödése.

Orbán a kínaiakkal figyelteti meg a magyarokat

Orbán semmit nem árult el, milyen módszereket és eszközöket vesznek át a totális kínai diktatúra módszereiből és eszközeiből, hogyan és mivel szolgáltatják ki a magyarokat Kína számára, illetve ezek segítségével milyen szintű kontrollt képesek gyakorolni. Még az sem kizárt, hogy műholdas megfigyelések is legyenek, mindenkiről mindent tudjanak, esetleg le is hallgassanak. Orbán a kínaiakkal figyelteti meg a magyarokat, amit megoszt velük. Hogy mindezt titokban teszik, senkinek nem mondanak semmit, az a legelemibb emberi jogokat sérti, de a kínaiak ilyet nem ismernek. Ez durván sérti az Európai Unió és a NATO érdekeit is, mert nem lehet tudni, hogy a kínai kémek és a kínai hírszerzés ennek révén az ország mely részeit, milyen külföldi érdekeltségeket figyelhet meg. Az orosz kémközpont semmi volt ahhoz képest, amit a kínaiak megtehetnek, ha Orbán beengedi őket. A nagy szuverenitás kapott egy újabb sallert, s még inkább kiderült, hogy a szuverenitás a nyugati szövetségesekkel szembeni elkülönülést és ellenséges magatartást jelenti, eközben az ország és a magyar polgárok kiszolgáltatása az orosz fasiszta- és a kínai kommunista diktatúrának. A rendészet és a közbiztonság egy külföldi totális diktatúra kezébe és uralma alá kerül. Ezen keresztül a kínaiak mindent megfigyelhetnek, minden adatot elvihetnek.

Bizonyítékokat hamisítanak, mint az ötvenes években

Az Economist írt egy cikket arról, hogy önmagukban az Oroszország elleni szankciók nem elégségesek, az orosz terjeszkedés megállításához Ukrajnának még erősebb fegyveres támogatásra van...

Itt van, miért nem vett részt a Hit Gyülekezete a pedofilellenes tüntetésen

Kezdő képmutatóknak bemutatjuk az igazi farizeusok mintapéldányait, akik már tökélyre fejlesztették a hazudozást, aminek legfőbb ismérve, hogy maguk is elhiszik azt. Nem kell messzire...

Miszlikbe szabdalnak mindent, ami lebuktatta a pedofiltámogatókat

Nem jelenik meg többet a Kúriai Döntések Bírósági Határozatok című folyóirat, amíg ki nem derül, hogyan kerülhetett bele a pedofilvédelmező Kónya (K.) Endrének adott...

Újabb fideszes pártkatona lesz Novák utódja

Sulyok Tamás éppen olyan ellensúly lesz a Sándor-palotában, mint az Alkotmánybíróság élén. Ez a legfontosabb megállapítás, amit tehetünk. Az alkotmányos rendet megdöntő Orbán rendszerében tudott az Alkotmánybíróság elnöke lenni, ez mindent elmond róla. Magyarországon a miniszterelnök, a végrehajtó hatalom feje, korlátlan hatalommal bír, megszüntette a hatalmi ágak szétválasztását, a fékek és ellensúlyok rendszerét, kiüresített minden jogállami intézményt, ezek egyik az Alkotmánybíróság, a másik a Sándor-palota. Sulyok feladata a köztársasági elnöki székben ugyanaz lesz, mint az Alkotmánybíróság élén: falazni a rendszernek, a törvényesség látszatát adni a törvénytelenségnek, Orbán önkényuralmának demokratikus látszatot adni. Tisztességes ember ilyen feladatot nem vállal el. Sulyok Tamás elvállalja. Orbán nem vállal nagy kockázatot vele: az Alkotmánybíróság élén már bizonyította, hogy a rendszer hűséges katonája, akire lehet számítani, akiben meg lehet bízni.

Új hungaricum született, a „csendes tüntetés”

A gyávaságnak, a félelemnek, a megalkuvásnak számos színárnyalatát láttuk eddig is, ami most újabb színnel gazdagodott: az Országos Közös Akarat feltalálta a "csendes tüntetést". Eddig is mindent megtettek a rendszer rabszolgái, nehogy megbántsák a diktátort, nehogy bármi kellemetlenséget okozzanak az önkényuralomnak, de ez nem volt elég. Ennél sokkal jobban ki kell fejezni a mélységes megalázkodást, a behódolást, ki kell fejezni, hogy mi nem akarunk semmi rosszat, ellenkezőleg, ezért úgy szervezünk tiltakozást, hogy ne is hallják: csendben vonulunk, fáklyákkal, mint a szerzetesek éjszakai imára. Ez méltó folytatása a Pottyondi-féle pisszegésnek, egy 200 ezres tömeg elnémításának. Szerintünk még nem tökéletes az alattvalói attitüd, van még hova fejlődni, mert látszanak a csendes tüntetők. Azt kell valahogy megoldani, hogy ne csak csendesek, láthatatlanok is legyenek. A fáklyákkal (és a naiv Egységes Diákfront bepalizásával) sikerült élét venni a vonulásnak, hogy ballagásnak vagy szerenádnak tűnjön a sunnyogó vonulás.
25,000KövetőKövessen minket!
1,000KövetőCsatlakozzon!
340KövetőIratkozzon fel!

Legutóbbi bejegyzések