Kiemelt fő hír

Hazudhat-e az igazságügyi miniszter, megkérdőjelezve egy bíróság döntését?

Varga a magyar viszonyokat vetíti az Európai Bíróságra, egy olyan bírói testületet rágalmazva, amely valóban jogtudósokból, pártatlan igazságügyi szakemberekből áll, akiknek a döntéseit európai és világszinten a legnagyobb figyelem kíséri, s akiknek a döntései enyhén szólva jobban átláthatók, mint a NER által megszállt Kúria és a Fővárosi Ítélőtábla tevékenysége. Varga azt hazudta, hogy az Európai Bíróság a jogállamisági mechanizmussal kapcsolatban azért ítélt Magyarországgal szemben, mert egy egészen más dologgal, a homofób törvénnyel és gyűlöletkeltéssel nem ért egyet.

Markó Beáta: Az utolsó választásnak látszó választás

Nem szeretnénk senki jó hangulatát elrontani. Az ellenzéki vezetők folytathatják a beszéd bagatellizálását, a politológusok számolgathatják a szónoklatban szereplő hazugságokat és azokat a húsba vágó tényeket, amelyek kimaradtak, a mémgyártók meg folytathatják közönségük szórakoztatását. Ha igazán előrelátóak és előre akarnak a dolgozni, lassan hozzáfoghatnak Magyarország EU-ból és a NATO-ból történő kiléptetésének vicces megjelenítéséhez is.

Orbán az Európai Unió és a NATO elhagyására készül, az ellenzék megsemmisítését helyezte kilátásba

Ez nyílt bejelentése annak, hogy kész kilépni az Európai Unióból, az orosz-ukrán konfliktus kapcsán pedig világossá vált, hogy tervezi a NATO-ból való kilépést is. Elmondta, hogy egy nagy és erős magyar hadsereget épít, amely képes megvédeni önmagát, mert mások védelmére nem lehet számítani. Ez nem igaz, hanem ez a kijelentése azt jelenti, hogy nem akarja az amerikaiak védelmét igénybe venni, mert nem azonosul az amerikaiak értékeivel, és nem kíván azokkal egy katonai szövetségbe tartozni. Akinek van füle a hallásra, az hallja, hogy ez az ember ki akar lépni a NATO-ból.

Iványi Gábor 15 perces vádbeszéde az Orbán-rendszer gyökerére vetné a fejszét

Nem tud Orbánnak olyan kínos perceket okozni a legnagyobb hangú ellenzéki politikus, bármilyen performansz, mint a szelíd és alázatos Iványi Gábor, aki a maga szelíd hangján a fejére olvassa a bűneit, amelyeket elkövetett a hazája, a népe, a nemzete, a világ és önmaga ellen. Nincs hitelesebb kritikusa és vádlója, mint a szegények pártfogója, az elesettek segítője, a mindenéből kiforgatott, megalázott,de az elveit soha fel nem adó Iványi Gábor. Iványi Gábor az ő legkínosabb vádlója, amikor besétál a gőgös hatalmasok közé és elmondja az igazságot.

Orbán nem fogad NATO csapatokat, a Nyugat helyett Putyin mellé állt

Orbán hazárdírozik, és Magyarországot a Nyugat és a NATO helyett az oroszokhoz csatolja. Ezzel veszélyezteti Magyarország NATO-tagságát és Magyarország biztonságát is. Magyarország nem tudja megvédeni magát, de a NATO-tagság ennél sokkal többet is jelent. A Nyugathoz való tartozás, a nyugati kultúrához való csatlakozás szempontjából is létfontosságú. Orbán Viktort senki nem hatalmazta fel arra, hogy nemet mondjon a NATO-nak, illetve Magyarország NATO-tagságát és az ország biztonságát veszélyeztesse.

Rossz üzenete van, hogy az ellenzék még egy államfőjelöltben sem tud megegyezni

Mivel az ellenzéki pártok nem nagyon kommunikálnak, ezért a választók nem látnak bele abba, ami a színfalak mögött zajlik, ezért csak azt látják, hogy nincs vezetés és hatékonyság. Ha már előre megneveznek államfő-jelölteket, akkor azt úgy kellene bemutatni, hogy valami nyílt demokratikus versenyben indulnak a jelöltek, nem pedig úgy, hogy még ők is vitatkoznak rajtuk, és nem tudnak dönteni, kínos helyzetbe hozva a megnevezetteket.

Márki-Zay a fideszesek megnyerésével ravaszkodik Iványi Gábor esetében is

Azzal, hogy az ellenzék egy fideszest választott meg miniszterelnök-jelöltjének, megértük azt a napot, hogy Iványi Gábor gazdag életútjának és emberséges cselekedeteinek kincseiből az ellenzék miniszterelnök-jelöltje azt emelje ki, hogy megfelelne a fideszeseknek is, mert ő keresztelte Orbán gyerekeit. Iványi Gábor minden elismerést megérdemel, a legalkalmasabb és legméltóbb személy lenne egy igazi köztársaság elnöki posztjára, de mindezt nem ezzel érdemelte ki, hanem az ellenkezőjével.

Még Orbán sem törvényesen van szabadlábon, nemhogy Völner Pál

A helyzet az, hogy ha Orbán ad engedélyt arra, hogy egyáltalán eljárás indulhat ellene, akkor azt is ő mondja meg, hogy előzetesbe teszik vagy nem. Miután Völner lemondott, maradhatott a Fidesz frakció és a "párt" tagja, ami azt jelenti, hogy nem fogják elítélni olyan bűncselekmény miatt, amivel nem maradhatna a frakció tagja. Ez azt jelenti, hogy Völnert nem dobták ki a bandából, mint a Szájert. Ezért nem kerül börtönbe sem, megússza majd az ügyet. Ez önmagában is bűncselekmény, de a legkisebb azok közül, amelyeket ez a banda elkövet.

A CEU diplomás képzését elüldözték, de továbbra is a szólásszabadság fellegvára Budapesten

A CEU elüldözése és a Fudan egyetem Budapestre hívása mutatja Magyarország jelenlegi irányát. Azóta már nemcsak a CEU oktatási szabadságát számolták fel, hanem az...

Magyarországon már most sem tekinthető tisztának a választás, egyszer ennek elfogadását is meg kellene tagadni

Magyarország illiberális keresztényfasiszta mintaállam, ahol ezeket a trükköket már 2010 óta beépítették a választási rendszerbe és az egész társadalmi működésbe, ezért mindenki természetesnek tartja, hogy abszolút egyenlőtlen feltételek mellett egy előre elcsalt választáson kell résztvenni, amelyen képtelenség leváltani Orbánt. A demokratikus felfogású emberek abban reménykedhetnek csupán, hogy egyszer erősebb lesz az Orbántól való megszabadulás vágya, mint amire elegendő a rendszerbe épített csalás, és Orbán egyszer "benézi".
25,000KövetőKövessen minket!
1,000KövetőCsatlakozzon!
340KövetőIratkozzon fel!

Legutóbbi bejegyzések