Kiemelt fő hír

Magyarország a 21. századi fasizmus mintaállama, az európai szélsőjobb központja

Európa szélsőjobboldali pártjai és a Trump által fasizált amerikai republikánusok vágyakozva tekintenek a fasiszta magyar modellre, amelyben totális hatalomra tehetnek szert, és alkotmányos keretei vannak az elnyomó ideológiai államnak. Mindez totális ellentéte az amerikai alkotmánynak, az amerikai sajtószabadságnak, polgári és emberi jogoknak, de valamikor Magyarországon is az volt. Ha a Capitolium megtámadása egyszer hazafias cselekedet lehet, akkor az alkotmányos rend megdöntése is azzá válhat.

Markó Beáta: A keresztény leltár

Amivel leginkább dicsekedhet, ahol a legtökéletesebb munkát végezte, az a masszív gyűlöletkeltés, az emberek egymás ellen fordítása, a lélekrombolás és lélekmérgezés, a teljes morális rothadás, az ország fasizálása. Az az erkölcsi fertő, az a posvány, amiben tocsog a megmaradt 9,5 millió ember. Ezt ki tudja, hány Miatyánkkal lehet ellensúlyozni?

Orbán választás előtti ajándéka Németh Sándornak: megszüntették az ATV lenyúlása miatt indult nyomozást

Az Orbán-rezsim nyomozóhatósága megelégedett annak feltárásával, hogy az üzletrészek "vásárlásakor" a pénz befizetése megtörtént, azt sem vizsgálta, mi lett az offshore cégnek fizetett "vételár" sorsa. Miközben a feljelentés nem arra irányult, hogy a vételárakat nem fizették be, hanem arra, hogy színlelt tőkeemelések történtek, amelynek eredményeként a Hit Gyülekezete vezetője a lánya segítségével "hazavitte" az ATV többségi tulajdonát és egy több mint kétmilliárdos vagyont íratott a nevére, ami korábban a Hit Gyülekezete tulajdona volt és a hívők pénzéből származott.

Nagy hiba lenne, ha március 15-én kék szalagot és nem kokárdát viselne az ellenzék

1848 a magyar szabadság ünnepe. 1848 megtestesít minden olyan liberális demokratikus értéket, amiért a mai napon is küzdeni kell. 1848 az Orbán-rendszer vádirata. 1848...

Az ellenzék nem tudta időben összegyűjteni az aláírásokat, nem lesz ellenzéki népszavazás is a választás napján

A Fidesztől nyilván a legkisebb jóindulat sem várható, de a tényvizsgálat szerint még jóindulatú és törvényes eljárás esetén sem lehetséges az ellenzéki népszavazás megtartása április 3-án. Ennek oka pedig az, hogy az érvényes aláírások nem gyűltek össze időben. Ezért az ellenzék nem hibáztathat senkit, csak saját magát. Ez azért sajnálatos, mert emiatt működik Orbán terve, hogy az álnok "nemváltós" és homofób népszavazást a parlamenti választással kösse össze, és a választási kampány egyik fő témájává tegye a népszavazás tárgyához kapcsolódó gyűlöletpropagandát.

Kék villogót javaslunk minden NER-lovag kocsijára, diplomáciai útlevéllel együtt

A 444.hu sorozata a Schadl-Völner ügyről újabb fejezettel gazdagodott, ami látszólag kevésbé fontos, mert nem érint nagy pénzeket, de talán minden eddiginél fontosabb: lélektanilag...

Gyurcsány tiszteletben tartatná az emberi jogokat az ellenzéki kampányban

Mióta jobboldali miniszterelnök-jelöltje van a baloldali liberális ellenzéknek, egy dolgot megtanultunk. Soha nem hittük volna, hogy bármi fontosabb lehet Orbán leváltásánál, de rájöttünk, hogy van még annál is fontosabb. Méghozzá az, hogy megőrizzük önmagunkat, megőrizzük az emberségünket az embertelenséggel szemben. Hogy miközben harcolunk az embertelenség ellen, magunk is ne váljunk olyanná és azzá. Mert ha emberek maradunk, eltiporhatnak minket, akkor is győztesek vagyunk. De ha elveszítjük az emberségünket, nyerhetünk, mégis vesztesek vagyunk.

A papi nőtlenség és a kiszolgáltatott gyerekek közelsége elvezet-e a pedofíliához?

Miközben Orbán ún. "keresztény állama" gyűlöletpropagandát indított a felnőtt homoszexuálisok ellen, azt állítva, hogy a homoszexualitás elvezet a pedofíliához, nem lehet a végére jutni...

Orbán „sikeres” járványkezelése nyomán egy év alatt 28 ezer 463 nyugdíjassal lett kevesebb

Egy magyar kisváros teljes lakosságának megfelelő pusztítást végzett a magyar nyugdíjas korúak között a koronavírus, ez derül ki a Pénzügyminisztérium éves jelentéséből, amit a...

Novák a kultúraromboló Fidesz államfőjelöltjeként zagyvált a kultúráról

Visszasírjuk még a pecást, mert Áder legalább nem akart okosnak látszani, nem akart feladatokat adni az országnak, nem érezte kötelességének azt, hogy nacionalista buta ideológiával tömje az emberek fejét. Novák pedig azt képzeli, hogy ez a dolga. Azt hiszi, hogy ő lesz a nemzet tanítónénije, aki mindenhez is ért, aki majd elmondja, mit kell erősítenünk, hogy megfeleljünk a nemzetnek, a Teremtőnek és a fasiszta rendszerüknek, amiről azt akarják elhitetni, hogy a "Teremtőtől kaptuk". Akárcsak a Himnuszt.
25,000KövetőKövessen minket!
1,000KövetőCsatlakozzon!
340KövetőIratkozzon fel!

Legutóbbi bejegyzések