Kiemelt hírek

Novák beszélgetéssel békeharcol a békéért

Arra számítunk, hogy Novák női államfők csúcstalálkozójához hasonlóan eredményes lesz minden beszélgetésünk és akciónk a békéért. A várható hatás mindenképpen azonos lesz. Minél többet beszélünk békéről, annál előbb lesz béke. Lehetne úgy is, hogy Novák elmegy Moszkvába, és Putyinnal beszél a békéről, hogy az általa indított háborút fejezze be, ukrán területekről vonuljon ki, de ez nem lehet olyan hatásos, mint 17 női államfő beszélgetése. Senkit ne tévesszen meg, hogy a gendertudományokat betiltó fasiszta Orbán-rendszer épp Novák személyében járatja le a nőket. A köztársasági elnöki posztot bitorló Novák révén a szexista szemléletet állítja középpontba, hogy Novák először nő, s utána elnök. Orbán híres és hírhedt kézcsókjai pontosan mutatják, mit gondol a macsó felcsúti kocsma férfiideálja a női politikusokról. Kíváncsain várjuk, a 17-ből hányan hajlandóak a fasiszta sztereotípiákat erősítő rendezvényen megjelenni. A béke érdekében remélhetően finom teákat és süteményeket szolgálnak fel, ahogy nőknek illik. Novák élőben bemutathatja eddigi akcióit, amit a békéért tett: moshat ablakot, sütheti a kedvenc süteményeit, takaríthat, meghívhatja az egy hónap alatt alezredessé kinevezett tartalékos katona férjét, aki Novák pártjának militarista propagandájának erősítésére lett katona. De úszhatna a jeges Balatonban is a békéért és mászhatna hegyet a kameráknak. Felolvashatja a női egyenjogúságot tagadó szövegeit, ugyancsak a békéért.

A Hano nevű kiberbűnöző támadása alatt áll az Amerikai Népszava is

A támadásokról már írt a nemzetközi sajtó is, azon viszont csak külföldön csodálkozhatnak, hogy a magánszemély vagy magáncsoport kizárólag az ellenzékinek számító médiumokat pusztítja, erre nem kevés pénzt költ el, aminek semmi értelme az eseti károkozáson kívül. A védelem ugyanis minden médiumnak többletköltséget okoz. Azon is csak külföldiek csodálkozhatnak, hogy a rendőrségi feljelentés nyomán elrendelt nyomozás ólomlábakon halad, nem előre, hanem hátra, ha egyáltalán történik valami, de eredmény nincs, és - bár a lottó ötösünk lenne ilyen biztos - nem is lesz. Ez az oka annak, hogy a rendőrségi "nyomozás" ellenére Hano zavartalanul tevékenykedik. Hacsak nem maga az Orbán-rezsim áll az egész mögött, valamelyik leágazásán keresztül, amin cseppet sem csodálkoznánk.

Nincs magyar nemzeti érdek Ukrajna támogatásának akadályozásában

Orbán kitalált hivatkozásai hazugságok. Semmiféle magyar nemzeti érdek nincs mögötte, mert Ukrajna nem a magyaroktól veszi el a pénzt, a magyarok nem Ukrajna miatt nem kapják meg az uniós pénzeket, hanem Orbán miatt. Ukrajna támogatása magyar nemzeti és összeurópai érdek, amiből a magyaroknak is ki kell venniük a részüket, mert az oroszok először Magyarországra vonulnak be, ha Ukrajna nem tudja megvédeni magát. Ezt kevesen hiszik, pedig így lenne, amit Orbán kénytelen lenne tudomásul venni, még a NATO-t sem venné igénybe. Orbánnak semmi mozgástere nincs az oroszok kezében, csak az orosz érdekek felé mozoghat. Láttuk az eligazításon, amikor Putyin Pekingbe rendelte. Orbán az oroszok csapdájába került az illiberalizmussal, semmi önállósága nincs, ezért az orosz fennhatósághoz igazodik, és abból akar előnyt kihozni: az oroszokban reménykedik, nem tehet mást, az orosz győzelemhez igazítja a terveit. Orbán ezt akarja, orosz megszállást, világháborút, a demokratikus világrend bukását és összeomlását. Elmebeteg, pszichopata, aki azt hiszi, hogy ebből győztesen jöhet ki, és a hatalma, a vagyona nőhet. Nincs is más lehetősége, számára nincs visszaút. Magyarország nemzeti érdeke az uniós támogatás elfogadása, Ukrajna segítése és az Orbántól való szabadulás lenne. Orbán hazudik, Magyarország nemzeti érdekei ellen tesz, saját háborús céljait és hatalmi törekvéseit érvényesíti, Magyarország és Európa kárára.

Az ellenzéknek is Amerikából kellene tanulnia

Most elmondjuk, az amerikai demokraták hogyan teszik ezt. Nem elvont fogalmakkal, nem érthetetlen politológiai kifejezésekkel, értelmiségi szakzsargonnal etetik őket, hanem olyan világos beszéddel, amit megértenek, és amelyek telibe találják az igazsággal a hazugságot. Az amerikai szélsőjobb is megpróbálja kisajátítani és átírni a történelmet, de a demokraták ezt nem engedik. Nem lemondanak a múltról, hanem az igazat mondják róla, és vezetik le abból saját nemzeti, hazafias és demokratikus igazságukat. Biden a történelemről beszél. A demokráciáról, Alkotmányról úgy beszélnek, hogy hazafias nemzeti érezelmeket keltenek. Mert ezzel azonos a nemzet. Ez a Great America. Nem a fasiszta diktatúra. Amikor Biden elmondta az idei első kampánybeszédét, amely a demokrácia megvédéséről szólt és a diktatúra veszélyéről, Trump csak nyökögött, nem tudott mit mondani, mert ez a beszéd telibe találta az igazságot és az igazság lebénította. Ha nem a lényegről beszél, és elmegy a lényeg mellett, mint a magyar ellenzék, kigúnyolja a Sleepy Joe-t. De Joe nem Sleepy, nem alszik, hanem helyén van az esze és a szíve, és nem fél ettől a gazembertől. Történelmi távlatokba helyezi magát, az ellenfelét és a harcot, amit az ország vív.

Ungár Péter az ellenzéket fúrja Budapesten és Orbánnak dolgozik

Aki ismeri Orbánt, s aki ismeri a módszereit, az tisztában lehet azzal, hogy ha nem tudja az ellenzék népszerű polgármesterét lejáratni, megbuktatni és legyőzni, s nem segít az sem, hogy bünteti Budapestet, kifosztja és megpróbálja tönkretenni, akkor keres egy árulót az ellenzékben, akivel állít egy rivális főpolgármester-jelöltet, akivel megosztja az ellenzéket és az ellenzéki szavazatokat. Erre pedig kiválóan alkalmas a függetlennek látszó fideszes Vitézy Dávid, aki fideszes csúcskáder, közvetve még rokona is Orbánnak. Orbán mindig előre gondolkodik és szervez, a főváros visszaszerzése fontos terve, ezért a szokásához híven több vasat tart a tűzben. Vitézy beépítése és felépítése, mint lehetséges "ellenzéki" ellenjelölt, egy hónapok óta felépített akció, ha úgy tetszik, titkosszolgálatinak is nevezhető játszma, amelyet még arra is felhasznált, hogy égesse és savazza Lázárt, akinek soha nem bocsátott meg (egy diktátor soha nem bocsát meg senkinek), aki azért miniszter, hogy a legnépszerűtlenebb tárcával lejárassa, kontroll alatt tartsa, s elvitesse vele a balhét. Ungár felhasználásában semmi meglepő nincs, az ellenzéki sajtóval kapcsolatban azonban súlyos kérdések merülnek fel, hogy a szakíróikon vagy más behatolás útján hogyan váltak egy fideszes játszma eszközeivé. Ez nagyon könnyen előfordulhat, ilyen jelenségekkel még Orbán államcsínye előtt is találkozni lehetett a szabad sajtóban, demokraikus jogállamban is. Az egyes területekkel foglalkozó újságírók nagy kísértéseknek vannak kitéve, illetve a híréhség és a hírverseny tudtukon kívül egyes informátorok eszközeivé teheti őket.

Jézus Krisztust felfeszítik a nagykovácsi keresztre

Nem elég a római kínzóeszközt, Jézus keresztjét felállítani Nagykovácsiban, megfelelően kell felállítani. A Nagykovácsi melletti Nagy-Szénás hegytetőre valaki újra felállította a keresztet, annak ellenére,...

Orbán Európa diktátora lesz?

Amit ezekben a pozíciókban meg lehet tenni, amivel ártani és rombolni lehet, amivel az oroszok érdekeit segíteni lehet, amivel Európát, a demokráciát és a szabadságot hekkelni lehet, azt Orbán gátlástalanul megteszi, ebben biztosak lehetnek Európa vezetői. Európa legnagyobb ellensége veszi át az EU soros elnöki tisztét , s ha nem tudnak az uniós vezetők megegyezni, az Európai Tanács elnöki tisztét is. Ez olyan, mintha a kígyót beengednék baromfiadvarba, a rókát a tyúkólba, a farkast a bárányok közé. Orbán véres ragadozó, aki az életét tette fel arra, hogy lerombolja és megsemmisítse a jogállami demokráciákat. Miközben mindenki a száját tátja, Orbán már azon dolgozik a háttérben, milyen ügyeket siklat ki, milyen ügyeket helyez előtérbe és a szokott módon milyen hazugságokba csomagolja a fasiszta ideológiát és az autokráciát. Európa biztos lehet abban, hogy iszonyatos pusztítást végez, nem múlik el nyomtalanul az "elnöksége". Nem mondhatjuk, hogy legalább megismeri Európa Orbánt, a fasisztát, ami nem árt, mert Orbán a liberális demokráciák frazeológiájával képes előadni az uszításait és az illiberális keresztényfasiszta állammodellt. Orbán kap fél évet arra, hogy megváltoztassa Európa gondolkodását, lerombolja a felvilágosodás értékeit és fasizálja a kontinenst.

Mi áll Orbán és Trump mögött?

A nárcisztikus pszichopaták, ha meglátnak egy igazi örököst, egy tehetséget, megpróbálják maguk alá rendelni, elnyomni, leuralni, lejáratni és elfoglalni a helyét. Navalnij börtönben, Putyin a Kremlben. Ez a modell. A lábuk alatt tartják az igazit, ha az ellenáll, a hamisítvány igyekszik elpusztítani az igazit, de mindenképpen a hatalma alá akarja rendelni. Ez még állami modellekre is igaz. Az emberi jogok, a korlátozott és ellenőrzött hatalom, a szolgáló típusú vezetés, a demokrácia igazi örökös, a hamis szőlőmunkások a diktatúrák. Az igazi és hamis ellentéte és harca nyilvánul meg ebben is. A hamis államhatalom ezért korrupt, ezért lop, csal, hazudik, mert hamis, ellenkezőjét teszi, mint ami az állam feladata. Ez a képmutatás lényege, másnak mutatják magukat, mint akik. Az igazinak hazudják magukat, mint a hamis oroszlánkirály, aki nem tud olyan lenni, mint a jog szerinti örökös. Ezért minden hamis, hazug és képmutató, ellentéte az igazinak. A propaganda viszont az ellenkezőjét állítja, miközben elnyomást vezetnek be és maguk alá rendelnek mindenkit.

A legférfiasabb dolog az apaság, csak nem a cigányoknak

Náci párt alelnökéhez méltó plakátkampányt indított Novák Előd a demográfiai katasztrófa elhárítására, amit az ideológiailag hozzájuk azonos platformon álló Orbán-rezsim okozott. A kampány a...

Az alkotmánybírósági színjáték után Orbán királyként osztogatja a kastélyokat a hűbéreseinek

Virágzik a magyar demokrácia, itt a zseniális magyar találmány, a demokratikus diktatúra. Miközben megy a bohóckodás, az állam által felújított gyönyörű kastélyokat "törvényesen", ingyen lenyúlják. Ennyi kastélya még az Orbán-családnak sem lehet, ezért arisztokratákat akarnak csinálni a tolvajcsalád strómanjaiból, oligarcháiból, üzletfeleiből és klientúrájából. Orbán most dönti el, kik lesznek Magyarország arisztokratái a következő ezer évben, ha fel nem akasztják őket, amire előbb-utóbb jó esély van. Egy biztos, az állam érdekeit itt senki nem képviseli, nem szakmai döntés születik, senki nem tudja az egészet kontrollálni, maguk között döntenek erről is, mint mindenről. Ez a gyengéjük a repülés és a jachtozás, az Adria mellett, a kastélyok. Az urizálás, a pompa, az arisztokratikus allűrök, az angolszász mintájú klub a tolvajoknak és haramiáknak. Nagyon szeretik a kastélyokat, ellopni. Azt hittük, az Orbán-család kastélyai már megvannak, de elfelejtettük, hogy a felcsúti maffiacsaládnak soha semmi nem elég. A maradékból mazsolázhatnak, vagy eldönthetik, melyiket kinek érdemes lepasszolni vagy elajándékozni. Orbán királyt játszik a kastélyokkal, kastélyokat ajándékoz a hűbéreseinek, akikből új arisztokráciát épít. Mint amikor a tolvajok az erdőben felcicomázzák magukat a lopott ékszerekkel. A felújítást az állam már közpénzből elvégezte, egy emberöltő után kell újra. Az Orbán-család külföldi üzlettársait is meg lehet ezekkel vesztegetni, ajándékozni.
25,000KövetőKövessen minket!
1,000KövetőCsatlakozzon!
340KövetőIratkozzon fel!

Legutóbbi bejegyzések