Kiemelt fő hír

Márki-Zay kampányol: máris felére csökkent az ellenzék előnye

Ha ez a tendencia így marad, akkor az számunkra a papírformát jelenti, mert igazolja a várakozásainkat. A kérdés az, hogy kimondja-e majd bárki, hogy Márki-Zay semmit nem hozott, ám ezzel szemben visz, mert a jobboldalról és a bizonytalanok közül nem nyer meg senkit a szoft orbánista ideológiájával, viszont radikálisan elutasításra talál a balliberális ellenzék elvszerű rétegeiben. Az igazság pedig az lesz, hogy bárki más jobban teljesítene, mint Márki-Zay, mert vad fideszest ő sem nyer meg, de a valódi ellenzéket legalább egyben tartja és a bizonytalanokból mozgósítana.

Németh Sándor hazudott a Hit Rádióban Uzoni Péter halálával kapcsolatban (is)

Németh Sándor azt hazudta, hogy felhőtlen egyetértésben és szeretetben váltak el Uzoni Pétertől, mielőtt meghalt. Ez közönséges hazugság, ezt mindenki tudta akkor a Hit Gyülekezete vezetői között, hogy nem így van. Azok is, akik még ott vannak, és ezért Németh Sándorral most együtt hazudnak. Németh egyetlen egyszer látogatta meg Uzoni Pétert, az sem volt felhőtlen. Azt próbálta most elhitetni, hogy a váci és a pásztói ügyek okoztak megoldhatatlan problémát Uzoni Péternek, s a jeruzsálemi konferencia jelentett túl nagy terhet számára, mintha ezek okozták volna a halálát.

Márki-Zay szerint „Orbán első kormánya volt a legjobb”, de vajon mi tetszett neki abban?

Márki-Zay Péter az Indexnek adott interjújában azt mondta, "Orbán Viktor első kormánya volt a legjobb". Nyilván a 2010 utáni kormányaihoz képest, de akik emlékeznek...

A „Jawohl” (mein Führer) kifejezéssel Orbán lenácizta az Európai Uniót

Az Európai Uniónak egyértelmű jogi keretei vannak, Magyarországgal szemben nem politikai döntést hoznak, hanem bírósági ítéletek születnek. Ezt azonosítja Orbán a náci Németországhoz, és a hallgatóságával közös "jawohl" élménnyel Hitler diktatúrájához. Ez megint az a helyzet, hogy ha valaki számonkérné ezt az Európai Unióban, akkor tiltakoznának, hogy Orbán semmi ilyet nem mondott, de a magyarok pontosan értik, hogy mire céloz, s mit kell érteni alatta. Mindenkinek a náci filmek ugranak be, mert vidéken akik nem tudtak németül, ezt a szót azok is ismerték.

Látott már valaki ennél sötétebb társaságot?

Hálás köszönet Németh Szilárd pacalfőző rezsibiztosnak, hogy megosztotta Kósa Lajos Facebook-posztját, amelyben közölte a Fidesz új elnökségének első fotóját, méghozzá azzal a képaláírással, hogy...

Márki-Zay megalakítja az Orbán nélküli Fideszt, balliberális szavazatokkal szétveri az ellenzéket

Márki-Zay azoknak a volt fideszeseknek, MDF-eseknek, KDNP-seknek szűk csoportját emeli a balliberális ellenzék fölé (ez az ország egyik fele), akik a szabad szemmel nem látható két mikropárt, a Pálinkás József féle Új Világ Néppárt és a Gémesi György féle Új Kezdet párt tagjaiból tevődnek össze. Mivel ezeknek az Orbán kegyeiből kihullott, negyedrangú értelmiségieknek és tehetségtelen jobboldali karrieristáknak bázisuk nincs, a szavazóbázist a baloldaliak és a liberálisok adják, de a vezetést ez a banda alkotná. Jól kitalálták ezt Hódmezővásárhelyen.

A DK kihátrált az öntörvényű Márki-Zay mögül, akivel nem lehet együttműködni, mostantól minden felelősség az övé

Az utolsó mondat a legbeszédesebb: "Ezen túl azt tesszük, úgy és akkor, amikor azt ő, a közös jelölt ezt kéri. Mert ő a kapitány. Mi ehhez tartjuk magunkat.” Ez úgy hangzik, mintha eddig próbáltak volna egyezkedni, megállapodásra jutni, ami nem sikerült, ezért "ezen túl" ezt nem teszik, hanem csak azt és akkor csinálnak bármit, ha azt Márki-Zay kéri. A szöveg úgy hangzik, mintha ez egy vita során el is hangzott volna Márki-Zay és/vagy az emberei részéről, hogy "Márki-Zay a kapitány". Erről szól Gyurcsány mondata: tudomásul vették, hogy ő a kapitány, "ehhez tartják magukat".

Az orosz titkosszolgálatot is bevethették Orbánék az ellenzékkel szemben

Az egész ügy kontraproduktív abból a szempontból, hogy leleplezi Orbán módszereit, s azt az új fejleményt, hogy a polgári titkosszolgálatokat az ellenzékkel szembeni operatív munkára használja fel. Ami ennél még súlyosabb, hogy a NER titkosszolgálata a magyar ellenzék lejáratására indított akcióiban minden kétséget kizáróan együttműködik egy idegen ország, a korábban megszálló Oroszország titkosszolgálatával. Egy jogállamban ezt ki kellene vizsgálni, mert ez felveti a hazaárulás büntetőjogi tényállását. A magyar választásokat egy idegen ország segítségével befolyásolják.

Hivatalosan még nem vonták vissza a Fudan tervét, de Karácsony már engedélyezi az atlétikai vb-t

Az ellenzéki összefogásnak nem kellene vajon ezt a kínai és Fudan-ügyet nyomni mindaddig, amíg Orbán arra nem kényszerül, hogy hivatalosan visszavonja az egészet? Amíg nem teszi meg, addig ez kampánytéma, és a kampányban maximálisan használni kellene. Nemcsak azért, mert politikailag "hasznos", hanem azért, mert amíg nem vonják vissza, ez reális veszély. Márpedig a tervek úgy készültek, hogy ne lehessen leállítani a projektet. Amit megmagyaráz a korrupció, a hatalmas pénz, amit az állam kárára Orbán itt lenyúlhat. Ilyen előnytelen szerződést más nem indokol.

A Pegazust nem lehet törvényesen újságírók, civil aktivisták, üzletemberek és ellenzékiek megfigyelésére használni

Kétszeresen nem mondott igazat Pintér Sándor belügyminiszter az Európai Parlament tényfeltáró delegációjának, amikor azt mondta, hogy a Pegazust a magyar törvényeket betartva használták. Egyrészt,...
25,000KövetőKövessen minket!
1,000KövetőCsatlakozzon!
340KövetőIratkozzon fel!

Legutóbbi bejegyzések